Pět důvodů, proč je dětský traktor vždy dokonalým dárkem

Tým Kramp|4 minut čtení

I když vaše dítě ještě neumí jezdit na kole, může se venku pobavit i jinak, třeba na dětském traktoru. Robustní dětský traktor je zábavným a bezpečným způsobem, jak děti seznámit se základy jízdy na kole. Máme pro vás pět důvodů, proč je dětský traktor pro děti tím nejlepším dárkem.

1. Dětský traktor pomáhá rozvíjet motorické schopnosti vašeho dítěte

Vaše dítě neustále rozvíjí své motorické schopnosti a vy mu s tím můžete pomoci. Kromě zábavy je ježdění na dětském traktoru skvělé pro tělesný a duševní vývoj dětí. Navíc je to účinný způsob, jak stimulovat motorický systém vašeho dítěte. Procvičí si svaly i klouby, protože musí samo šlapat. Prospívá to také k jeho koordinaci rukou a očí

2. Řízení traktoru pomáhá rozvíjet prostorovou orientaci 

Dětí rozvíjí svou prostorou orientaci spolu se svými motorickými schopnostmi. Dětský traktor je učí odhadovat, jak rychle se pohybují a kdy mají zastavit, aby do ničeho nenarazily. Získávají lepší odhad vzdálenosti a rychlosti, protože se na dětském traktoru pohybují rychleji než při běžných činnostech. 

3. Vylepšete svůj dětský traktor

Pokud vyberete dětský traktor s přívěsem, můžou i ti nejmladší pomáhat mámě a tátovi na zahradě s odvážením plevele, listí a větviček. Pro zvýšení autentičnosti můžete traktor osadit zábavným doplňkem, jako je například volant s klaksonem nebo otočné světlo. Na dětském traktoru nechybí ani hlasité zvuky, které skutečný traktor vydává, jako nastartování nebo troubení.

4. Stejně jako máma a táta

Zapojte do práce začínajícího farmáře na jeho vlastním dětském traktoru s přívěsem. Může vám pomoct s přemisťováním věcí, nebo s prací kolem domu se stejným traktorem jako máma či táta. A pokud je vaše dítě na dětský traktor ještě malé, můžete mu vždycky pořídit robustní odrážedlo ve tvaru traktoru, se kterým se mohou zapojit i ti nejmenší. Jízda na skutečném traktoru John DeereNew Holland nebo Massey Ferguson je ještě větší zábava, hlavně pro malé odborníky. 

5. Roky zábavy!

Doplněním o správné příslušenství zabráníte tomu, aby se děti začaly rychleji nudit, takže si mohou hrát ještě déle. Všechny dětské traktory mají nastavitelné sedadlo, takže porostou spolu s vašimi dětmi po mnoho let. 

Pokud jsme vás tedy přesvědčili, že dětský traktor je ideálním dárkem, zbývá jediné: vybrat si. Při výběru modelu se můžete orientovat podle věku a výšky dítěte. Pokyny najdete v následujícím seznamu.


Dětský traktorVěkVýška
rollyMinitrac1,5 - 4 roky68 - 104 cm
rollyKid2,5 - 5 let92 - 116 cm
rollyJunior 3 - 8 let104 - 134 cm
rollyFarmtrac3 - 8 let104 - 134 cm
rollyX-trac3 - 10 let110 - 140 cm

Zdroj: RollyToys

Pokud chcete vědět více o dětských traktorech a veškerém dostupném příslušenství, klikněte sem.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com