Tři důvody, proč jsou pracovní rukavice důležité

Tým Kramp|4 minut čtení

Pracovní úraz obvykle vede k vážnému poranění rukou. Ostré části nástrojů způsobují řezné rány nebo oděrky a chemikálie často způsobují popáleniny. Zachycení mezi stroj a jiný předmět může vést k ještě vážnějším poraněním. Pracujte bezpečně, abyste si neporanili vaše ruce! Přečtěte si tři důvody, proč jsou pracovní rukavice důležité.


1. důvod: Vyhnete se řezným ranám 

Pracujete s kovem, sklem nebo jiným ostrým materiálem? Pro práce s vysokým rizikem řezné rány jsou k dispozici pracovní rukavice odolné proti proříznutí. Chrání před ostrými částmi nástrojů, se kterými pracujete, nebo proti ostrým hranám předmětů používaných ve sklářském, kovodělném a ocelářském průmyslu. Tyto rukavice se dají rozdělit na standardně, středně nebo vysoce odolné proti proříznutí. Jinými slovy: třída A až F. 

Tip: sledujte vývoj. Používáte zastaralé rukavice nebo už řadu let kupujete stejný typ? Pak vám doporučujeme prověřit si stávající standarty vašich pracovních rukavic. Vývoj na poli pracovní rukavic je rychlý, takže lepší a pevnější pár snadno najdete v našem internetovém obchodě


2. důvod: Chraňte se před chemikáliemi 

Pracujete s chemikáliemi? Potom je třeba dodržovat zákony a předpisy. Používat pracovní rukavice je samozřejmě povinné. Správné chemicky odolné rukavice zabraňují bolestivým popáleninám při práci s chemikáliemi. Při výběru správných pracovních rukavic věnujte pozornost míře průniku nebezpečných látek rukavicí. Rukavice vyrobené z PVC nebo dokonce nitrilu obsahují silná organická rozpouštědla. 


3. důvod: Práce při libovolné teplotě 

Pracujete s velmi vysokými nebo nízkými teplotami? Nebo pracujete hodně venku, kde se potýkáte s chladem, deštěm či jinými povětrnostními vlivy? Speciální tepluodolné pracovní rukavice nabízí možnost práce v extrémních teplotách, kdy chrání ruce proti sálavému nebo kontaktnímu teplu. Dále existují pracovní rukavice odolné proti chladu. Tyto rukavice jsou vybaveny kvalitními tepelně izolačními vrstvami, a proto chrání před riziky spojenými s nízkými teplotami.


Zaujal vás náš článek?
Pracujete v zemědělství nebo ve zpracovatelském průmyslu? Pak jsou pracovní rukavice speciálně navržené pro vaši práci nutností. Kromě prevence vážných poranění vám mohou vaši práci také zjednodušit. 

Podívejte se na nabídku pracovních rukavic v našem internetovém obchodě! Chcete zjistit více o různých typech pracovních rukavic? Pokud ano, sledujte naše Centrum znalostí Kramp nebo se obraťte na naše produktové specialisty.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com