Vybírejte produkty s ohledem na zdraví a bezpečnost: Safety Built In

Tým Kramp|4 minut čtení

Je až příliš snadné řídit se při nákupu nového vybavení hlavně cenou, nebo dokonce kupovat ochranné pomůcky jako podřadný sortiment nebo „protože musíte“. Vaše pohodlí a bezpečí ale mají mnohem větší důležitost, při výběru těchto produktů by tak pro vás mělo být zdraví a bezpečnost hlavní prioritou. Proto vám s radostí představujeme novou kampaň Safety Built In od globálního technologického odborníka v této oblasti, společnosti 3M. Ta navrhuje, vyrábí a dodává širokou škálu výrobků, které lze použít v každém odvětví, přičemž brusiva, filtry, osobní ochranné prostředky, maziva, pásky, výstražné značení a značky jsou užitečné zejména v zemědělství, stavebnictví, lesnictví a zahradnictví.

Zde se podíváme na to, jak se zlepší vaše pohodlí, úsilí, produktivita a bezpečnost, pokud si pro každodenní práci vyberete produkty vyšší kvality.

 

Kampaň Safety Built In byla spuštěna oddělením brusiv společnosti 3M 
Podívejme se na jednu z klíčových novinek v sortimentu brusiv, fíbrový kotouč 3M Cubitron™ II 982CX. Jedná se o keramický průmyslový brusný kotouč, který se používá do úhlových brusek, mimo jiné k broušení svarů, náběhů a srážení hran. Jeho trojúhelníkové zrno se během používání láme a vytváří ostré hroty a hrany, což zajišťuje rovnoměrné opotřebení, stálý výkon a rychlejší řez. Navíc se méně zahřívá a vydrží déle ostrý, a to až dvakrát déle než běžné keramické kotouče. To vše se převážně týká poměru ceny a výkonu, ale my se díváme i na to, jak produkt ovlivňuje uživatele. Jeden ze zákazníků společnosti 3M, společnost BiFab, testoval fíbrový kotouč 3M Cubitron™ II 982C ve srovnání se svými stávajícími brusnými kotouči. Doba odstranění 125 mm dlouhého svaru se zkrátila o 61 sekund, přičemž nebyla nutná následná povrchová úprava, protože povrch byl mnohem kvalitnější. Výrazně se také snížila míra vibrací přenášených do rukou, což je důležité jak pro pohodlí obsluhy, tak pro její bezpečnost, a to z důvodu snížení únavy a zvýšení produktivity. Předchozí brusné kotouče bylo kvůli vibracím možno používat maximálně 2 hodiny denně. S fíbrovým kotoučem 3M Cubitron™ II 982C byla míra vibrací o tolik nižší, že pracovník mohl nářadí používat 5,3 hodiny denně – což představuje 280% nárůst využití a produktivity. Vzhledem ke všem způsobům použití na stavbě větrné elektrárny, společnost BiFab vypočítala, že díky tomuto kotouči a řezným a brusným kotoučům Cubitron™ II se zvýšila produktivita o 800 % a navíc se snížila hlučnost a prašnost.

Pokles prašnosti v jakémkoli prostředí také snižuje nejrůznější zdravotní rizika pro uživatele – ať už se jedná o stavebnictví, zemědělství nebo lesnictví a zahradnictví. Vdechování prachu může způsobit krátkodobé potíže jako jsou kožní a dýchací problémy a dokonce poruchy zraku a dlouhodobé poškození v podobě astmatu, zápalu plic, rakoviny kůže a plic. Čím méně prachu vzniká, tím lépe fungují ostatní osobní ochranné prostředky, jako jsou masky a respirátory, a také déle vydrží.

Tišší provoz přináší také vyšší bezpečnost, pohodlí a výhody v oblasti komunikace. Fíbrový kotouč 3M Cubitron™ II 982C snižuje hlučnost až o 75 % a je až o 6 dB tišší.

To nás přivádí k ochraně sluchu, očí, ochranným maskám a respirátorům.

 

Nejlepší ochrana sluchu
Každý pracovník, ať už na staveništi nebo na poli, by měl používat ochranu sluchu, pokud je vystaven hladině hluku 80 dB(A) a více. V první řadě je třeba chránit před poškozením vnitřní ucho. Snížení hlučnosti však přináší i snížení rizika nehod, únavy a poruch komunikace. Zásadní ochranou jsou špunty do uší, které jsou k dispozici v mnoha variantách. Jednou z možností, kterou v našem internetovém obchodě můžete najít, jsou špunty do uší 3M UltraFit™. Tlumí až 32 dB, jsou na šňůře, omyvatelné, opakovaně použitelné a pohodlně sedí ve většině uší! Sluchátka na uši jsou další běžně používanou součástí osobních ochranných prostředků na ochranu sluchu a společnost 3M zde nabízí řadu výrobků, díky nimž je práce v hlučném prostředí mnohem bezpečnější a pohodlnější.

Jedná se o řadu 3M™ PELTOR™. Společnost 3M dodává pohodlná a vysoce účinná sluchátka na uši, z nichž některá jsou navržena speciálně pro použití se svářečskými přilbami. Nás ale zaujala řada 3M™ PELTOR™ Protective Communications Solutions s řešením pro komunikaci. Nevýhodou dobré ochrany sluchu před hlukem strojů bývá zhoršená možnost komunikace, což může snížit produktivitu, prodloužit prostoje a zvýšit riziko nehod. Pokud si sundáte ochranná sluchátka jen na 1 % doby, po kterou se nacházíte v hlučném pracovním prostředí, může dojít k trvalému poškození sluchu. Ne však se sluchátky PELTOR™ s vestavěnou vysílačkou. Existují dokonce modely určené pro použití s určitými přilbami nebo ochrannými štíty.

3M™ PELTOR™ LiteCom je základním modelem s útlumem hluku 33 dB, obousměrnou rádiovou komunikací na 8 kanálech a 38 subkanálech, hlasově ovládaným systémem přenosu a nabídkového menu a dosahem až 3 km, což je velmi důležité při práci na farmě nebo v lese.

Mikrofon modelu LiteCom Plus je vodotěsný a zahrnuje funkci potlačení šumu, nabízí více rádiových kanálů a samostatný zvukový vstup pro připojení jiných vysílaček nebo dokonce mobilních telefonů.


Kombinovaná ochrana obličeje, očí, hlavy a sluchu – se zabudovanou komunikační funkcí
Společnost 3M nabízí široký sortiment ochrany dýchacích cest, očí, ochranných štítů a přileb. Co ale dělat v případě, kdy chcete všechny tyto bezpečnostní funkce zkombinovat s obousměrnou rádiovou komunikací? Modely přileb 3M™ Versaflo™ řady M-300 jsou schváleny pro použití s náhlavními soupravami 3M™ PELTOR™ LiteCom. Jedná se o plně integrovanou ochranu obsluhy před nárazy, prachem a štěrkem; to vše bez omezení produktivity nebo komunikace, a to ani na velké vzdálenosti. Existuje snad něco užitečnějšího, pokud kácíte stromy, stříháte živé ploty, svařujete ocelové rámy nebo vykonáváte další práce typické pro zemědělství?

Chcete objednat v Krampu?

Široký sortiment 3M výrobků určených k tomu, aby bylo vaše pracovní prostředí současně bezpečnější a produktivnější, najdete v našem internetovém obchodě. Působíme jako velkoobchod. Podle typu vaší činnosti můžete zažádat o obchodní účet nebo jednoduše vyhledejte vašeho nejbližšího prodejce v našem dealer lokátoru, který vám produkty objedná.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com