Nasz wpływ na planetę i społeczeństwo

Bierzemy odpowiedzialność. Poznaj nasze inicjatywy.

Nasza wizja to bycie kluczowym partnerem w zakresie części i usług w branży rolniczej, budowlanej oraz w sektorze pielęgnacji lasów i ogrodów w Europie, w celu zapewnienia przyszłościowego i odpowiedzialnego łańcucha dostaw.

Od samego początku Johan Kramp wykorzystywał ponownie pojemniki od dostawców, dając im drugie życie i wysyłając w nich towary do klientów. Nasze czerwone zwrotne skrzynie dostawcze zastąpiły to rozwiązanie, ale zasada pozostaje taka sama. 

Jako organizacja rozwijamy się w szybkim tempie, ale nie zapominamy o odpowiedzialności za nasz biznes. Troska o środowisko i społeczeństwo to temat zakorzeniony głęboko w naszej historii, który wciąż pielęgnujemy.

By zapewnić przyszłościowy i odpowiedzialny łańcuch dostaw wciąż pracujemy nad trzema obszarami:

Propozycja wartości

Propozycja wartości

Współpracujemy na rzecz wspólnego, zrównoważonego rozwoju z naszymi partnerami. Nasza propozycja wartości.

Dokonując właściwych wyborów dotyczących tego, jak, gdzie i z kim prowadzimy biznes, możemy zapewnić, że produkty i usługi są sprzedawane, i wykorzystywane w odpowiedzialny sposób.

Cele 2023 

• Zapoznajemy się dokładnie z naszym kodeksem postępowania dostawców
• Weryfikujemy dostawców, aby uzyskać wgląd w potencjalne zagrożenia dla ludzi i środowiska ​
• Uwzględniamy „Planetę” w naszych planach kategorii i opracowujemy zrównoważony asortyment

Redukcja CO2

Redukcja CO2

Uwzględniamy wpływ na klimat w naszym procesie decyzyjnym.

Nie tylko chcemy umożliwić naszym partnerom przejście na zrównoważoną przyszłość, ale musimy również dokonać własnej transformacji, aby stać się bardziej zasobooszczędnym.

Cele 2023​

• Mierzymy nasz obecny ślad węglowy, co umożliwia nam rozpoczęcie pracy nad nim
• Zmniejszamy nasz ślad CO2

Pracownicy i społeczeństwo

Pracownicy i społeczeństwo

Wzmacniamy pozycje naszych ludzi i społeczności, aby przyczyniali się do tworzenia lepszej przyszłości.

Kramp stara się dać Ci siłę, by iść naprzód. Chcemy umożliwić ludziom rozwój na swój własny sposób, chcemy by czuli się dobrze z tym co robią w swojej pracy, dla środowiska i społeczności lokalnej oraz globalnej.

Cele 2023 

• Tworzymy bezpieczne i zdrowe miejsce pracy bez wypadków ​
• Rozwijamy wizję Health & Wellbeing
• ​Szanujemy różnorodność i integrujemy się

Lokalne inicjatywy

Green Dot

Recykling jest dla nas bardzo ważny. Dlatego wszystkie opakowania marek Kramp i gopart mają logo Green Dot. To logo wskazuje, że producent wnosi wkład finansowy w segregację, sortowanie i recykling opakowań.

Słynne czerwone skrzynie Kramp

Od 1988 roku używamy naszych słynnych czerwonych skrzynek zwrotnych w wielu krajach Europy. Największą korzyścią jest to, że klient nie generuje żadnych odpadów, a skrzynie nadają się do wielokrotnego użytku. Można je także układać jedną na drugiej, co oznacza, że ciężarówki są w pełni załadowane. W rezultacie transportujemy mniej powietrza i wydajniej zużywamy paliwo potrzebne do transportu.

Sponsoring

Kramp wspiera cele charytatywne w wielu krajach. Na przykład w Wielkiej Brytanii sponsorujemy Royal Agricultural Benevolent Institute. Organizacja ta wspiera rolników, którzy cierpią z powodu trudności finansowych. Wydarzenie Kramp Run w Holandii pomaga fundacji Kanjers voor Kanjers, która wspiera lokalne projekty związane z opieką nad dziećmi, głównie poprzez sport i gry.

Zrównoważone pakowanie

Do pakowania naszych przesyłek używamy papieru pochodzącego w 100% z recyklingu. Następnie uszczelniamy palety cieńszą folią za pomocą maszyny do rozciągania folii. Zmniejsza to ilość odpadów. Zastąpiliśmy torby plastikowe zrównoważonymi torbami papierowymi.