Droga naprzód

Wartość dodana dla ludzi, środowiska i społeczeństwa

Jako firma działająca w sektorze rolniczym, wiemy, jak ważne jest aby nasze działania były przyjazne dla środowiska. Zrównoważona przedsiębiorczość zawsze był ważna dla firmy Kramp, dlatego chętnie podejmujemy dodatkowe starania. Od samego początku Johan Kramp wykorzystywał ponownie pojemniki od dostawców, dając im drugie życie i wysyłając w nich towary do klientów. Nasze czerwone zwrotne skrzynie dostawcze zastąpiły to rozwiązanie, ale zasada pozostaje taka sama. 

Czerwone skrzynie dostawcze firmy Kramp

Od 1988 roku stosujemy nasze słynne czerwone zwrotne skrzynie dostawcze w wielu krajach europejskich. Największe korzyści polegają na tym, że klient nie generuje odpadów, a skrzynie są wielokrotnego użytku. Można je załadować do ciężarówki jedna na drugą.. W rezultacie mniej wozimy powietrza, dzięki czemu wydajniej wykorzystujemy paliwo.

Czerwone skrzynie dostawcze firmy Kramp

Recykling

Recykling ma dla nas duże znaczenie. Dlatego na wszystkich opakowaniach Kramp i Gopart znajduje się znak zielonej kropki. Ten symbol oznacza, że producent produktu ma swój finansowy wkład w rozdzielanie, sortowanie i recykling opakowań.

Recykling

Zrównoważone opakowania i zamknięcia

Do pakowania naszych przesyłek używamy 100% papieru makulaturowego. Następnie zabezpieczamy nasze palety jak najcieńszą folią, wykorzystując urządzenia do naciągania folii. Ta ogranicza ilość odpadów. 

Zrównoważone opakowania i zamknięcia

Sponsorowanie

Firma Kramp wspiera cele charytatywne w wielu krajach. Chcemy dać coś w zamian. Na przykład w wielkiej Brytanii finansujemy Royal Agricultural Benevolent Institute. Jest to organizacja wspierająca rolników, którzy borykają się z trudnościami finansowymi ze względu na utratę dochodów. Bieg Kramp w Holandii ma za zadanie wspierać fundację Kanjers voor Kanjers zajmującą się projektami mającymi na celu dobrobyt dzieci, głównie przez sport i gry.

Sponsorowanie

Energooszczędne systemy grzewcze

Jeśli to tylko możliwe, staramy się używać zielonej energii. W przypadku oddziałów w Holandii i Francji wykorzystujemy ponadto energię geotermiczną oraz systemy magazynowania zimna/ciepła zamiast tradycyjnych systemów grzewczych i chłodniczych.

Energooszczędne systemy grzewcze

Programy socjalne dla pracowników

W naszej firmie pragniemy stworzyć okazje dla osób, które mają trudności z wejściem na rynek pracy. Zatrudniamy osoby z agencji pracy socjalnej Hameland w Varsseveld. Ponadto niektórzy członkowie i członkinie załogi w naszym zakładzie są zatrudnienie w ramach holenderskiego programu zatrudnienia młodych osób z niepełnosprawnościami (Wajong — Disablement Assistance Act for Handicapped Young Persons). Stworzyliśmy przyjazną przestrzeń roboczą wymagającą konkretnych zadań, aby wyjść naprzeciw potrzebom tych utalentowanych pracowników.

Programy socjalne dla pracowników

Zobacz też: