Historia przedsiębiorstwa

Od 60 lat oferujemy technologie z wartością dodaną. Na poniższej ilustracji przedstawiamy w skrócie kamienie milowe w historii naszej firmy.

1951

Akwizycja wśród rolników

Firma Kramp została założona w roku 1951 przez Johana Krampa. 34-letni przedsiębiorca z Varsseveld (NL) zgromadził części zamienne do kosiarek i oferował je rolnikom, chodząc dosłownie od drzwi do drzwi. Powodzenie w sprzedaży było tak duże, że wkrótce zdecydował się na rozszerzenie asortymentu.
Lata 50.

Słynny katalog

Aby ułatwić klientom zamawianie produktów, w połowie lat 50. Kramp wprowadził pierwszy katalog. Wyczerpujące informacje o produktach, wykresy techniczne i przekroje sprawiły, że katalog stał się prawdziwym fenomenem oraz źródłem informacji dla klientów.
1969

Kramp i Perdok jednoczą swoje siły

W roku 1955 firma E.J. Perdok en Zoon w Groningen (NL) rozpoczęła sprzedaż części i narzędzi dla rolnictwa. Firma Perdok była znana z dużego wyboru produktów oraz dobrej jakości usług osobistych. W 1969 roku firmy Kramp i Perdok połączyły swoje siły. Przedsiębiorstwa coraz bardziej się integrowały, by w roku 2000 stać się jedną spółką. Wnuk Eddie Perdok jest dziś prezesem firmy Kramp.
1951 – dziś

Wzrost w metrach kwadratowych

Wzrost firmy Kramp widać po nieustannych pracach budowlanych. Powiększenie powierzchni magazynowej mówi samo za siebie: w roku 1952 firma dysponowała powierzchnią 27 m², a asortyment był jeszcze bardzo ograniczony. W 1978 roku powierzchnia wzrosła do 400 m² na 13 000 artykułów, a dziś mamy do dyspozycji ponad 60 500 m² dla 500 000 produktów, które mamy w ofercie.
1977

Kramp przekracza granicę

Po wzroście w Holandii przyszła kolej na inne kraje. Krótko po tym, jak Johan Kramp w połowie lat 70. wyjechał rowerem z Varsseveld i przekroczył granicę, otworzył w roku 1977 pierwszą niemiecką filię w Hamminkeln. Potem była Belgia, Anglia i Francja. Polegając na własnych doświadczeniach Kramp wybrał strategię, która miała na celu zapewnienie sobie bezpiecznej pozycji najpierw w jednym kraju, a dopiero potem zdobywać kolejne.
1988

Czerwony pojemnik

Aby jeszcze bardziej usprawnić pakowanie i dostawę artykułów, wprowadziliśmy w roku 1988, czerwony pojemnik. Korzyści są wyraźne, gdyż zamówienia są lepiej zabezpieczone, pojemniki można łatwiej układać na ciężarówce w stosy i potrzeba dużo mniej kartonów (mniej odpadów). Krótko mówiąc, był to odpowiedni krok, uwzględniający dobro ludzi, plany oraz profity.
1991

Transport nocny

Angażując własnych kierowców, firma Perdok stworzyła podstawę do transportu nocnego. W roku 1991 firma Kramp oficjalnie wprowadziła transport nocny. Ostatecznie transport ten powierzono firmie TNT Innight, która do dziś jest stałym partnerem spółki Kramp w tym zakresie.
1998 - dziś

Innowacyjne usługi

„Ułatwianie pracy klientom oraz wkład we wzrost wydajności ich przedsiębiorstw” – oto myśl, która zrodziła w ciągu minionych dekad różnorodne innowacyjne koncepcje usług w firmie Kramp. Zaczęło się w roku 1998 od wprowadzenia systemu dystrybucji z pięciodniowym tygodniem dostaw. Następnie pojawiły się atrakcyjne rozwiązania biznesowe, takie jak Two-Bin, dostawa zbiorcza oraz Scan-to-Order. Najnowszymi przykładami są: program Retail (2010) oraz Kramp Mobile do tabletów iPad (2011).
2001 - dziś

Sklep internetowy

Innowacyjny katalog zawsze był ważna podstawą dla firmy Kramp i jej klientów. W 2001 roku firma Kramp jako pierwsza w branży otworzyła sklep internetowy, z katalogami w wersji online. Sklep na bieżąco optymalizujemy, aby jeszcze bardziej ułatwić pracę naszym klientom.
2008

It's that easy

Nasz założyciel, Johan Kramp, nie dysponował wprawdzie działem marketingu, ale wyczucie rynku miał w genach. Wciąż mamy te geny w sobie. Logo firmy Kramp wielokrotnie zmieniano, ale wielka litera K wciąż jest naszym znakiem towarowym. W 2008 roku dodaliśmy do niej hasło 'It's that easy’, które pokazuje, co jest dla nas ważne.
2009 - 2012

Doskonałość w logistyce

Sercem firmy Kramp jest nasza szybka i sprawna logistyka, którą z biegiem lat nieustannie optymalizowaliśmy. Nasze przenośniki rolkowe i skrzynie wciąż stanowią podstawę, ale wiele procesów jest znacznie wydajniejszych dzięki automatyzacji, na przykład poprzez wprowadzenie skanera (2009) oraz przenośniki do produktów midmover (2012).
Dziś

Przedsiębiorstwo na skalę europejską

Dzięki szybkiemu rozwojowi firma Kramp działa dziś w 16 krajach Europy. Skupiamy się na działaniach synergicznych i wspólnie korzystamy z naszych mocnych stron. Wszystkie zakłady międzynarodowe tworzą duże przedsiębiorstwo europejskie, nie tracąc jednocześnie integralności z lokalnym środowiskiem. Wszędzie jesteśmy blisko klienta i mówimy jego językiem.