5 dôvodov, prečo je detský šliapací traktor vždy dokonalým darčekom

Firdaouss Amchich|4 min

Aj keď vaše dieťa ešte nevie jazdiť na bicykli, môže sa vonku zabaviť aj inak, napríklad na detskom traktore. Robustný detský traktor je zábavným a bezpečným spôsobom, ako deti zoznámiť so základmi jazdy na bicykli. Máme pre vás päť dôvodov, prečo je detský traktor pre deti tým najlepším darčekom.

1. Detský traktor pomáha rozvíjať motorické schopnosti vášho dieťaťa

Vaše dieťa neustále rozvíja svoje motorické schopnosti a vy mu s tým môžete pomôcť. Okrem zábavy je jazdenie na detskom traktore pre lepší telesný a duševný vývoj detí. Naviac je to účinný spôsob, ako stimulovať motorický systém vášho dieťaťa. Precvičí si svaly aj kĺby, pretože musí samé šliapať. Prospieva to tiež ku jeho koordinácii rúk a očí

2. Riadenie traktora pomáha rozvíjať priestorovú orientáciu 

Deti rozvíjajú svoju priestorovú orientáciu spolu so svojimi motorickými schopnosťami. Detský traktor ich učí odhadovať, ako rýchlo sa pohybujú a kedy majú zastaviť, aby do ničoho nenarazili. Získavajú lepší odhad vzdialenosti a rýchlosti, pretože sa na detskom traktore pohybujú rýchlejšie než pri bežných činnostiach. 

3. Vylepšujte váš detský traktor

Pokiaľ vyberiete detský traktor s prívesom, môžu aj tí najmenší pomáhať mame a otcovi na záhrade s odvozom buriny, lístia a konárov. Pre dokonalú realitu môžete traktor osadiť zábavnými doplnkami, ako sú napríklad volant s klaksónom alebo majákom. Na detskom traktore nechýbajú ani hlasné zvuky, ktoré skutočný traktor vydáva, ako naštartovanie alebo trúbenie.

4. Deti chcú byť presne ako vy

Zapojte do práce vášho mladého farmára na jeho vlastnom detskom traktore s prívesom. Môže vám pomôcť s premiestňovaním vecí, alebo s prácou okolo domu s rovnakým traktorom ako vy. A pokiaľ je vaše dieťa na detský traktor ešte malé, môžete mu zadovážiť robustné odrážadlo v tvare traktora, s ktorým sa môžu do práce pripojiť aj tí najmenší. Jazda na skutočnom traktore John DeereNew Holland alebo Massey Ferguson je ešte väčšia zábava, hlavne pre malých odborníkov. 

5. Roky zábavy!

Doplnením o správne príslušenstvo zabránite tomu, aby sa deti začali časom nudiť, takže sa môžu hrať ešte dlhšie. Všetky detské traktory majú nastaviteľné sedadlo, a tak priestoru na hranie bude aj počas niekoľkých rokov. 

Pokiaľ sme vás teda presvedčili, že detský traktor je ideálnym darčekom, ostáva jediné: vybrať si. Pri výbere modelu sa môžete orientovať podľa veku a výšky dieťaťa. Informácie nájdete v nasledujúcej tabuľke.

Detský traktor


Vek


Výška
rolly Minitrac


1,5 - 4 roky


68 - 104 cm
rolly Kid


2,5 - 5 rokov


92 - 116 cm
rolly Junior 


3 - 8 rokov


104 - 134 cm
rolly Farmtrac


3 - 8 rokov


104 - 134 cm
rolly X-trac


3 - 10 rokov


110 - 140 cm

Zdroj: RollyToys

Ak potrebujete vedieť viac o detských traktoroch a ostatnom dostupnom príslušenstve, kliknite sem.

Zdieľať
Firdaouss Amchich

Tento článok napísal:

Firdaouss Amchichknowledgecenter@kramp.com