Vybavenie, ktoré by nemalo chýbať v žiadnom traktore

Redakčný tím|4 min

Na cestách môžete stretnúť automobily sa špeciálnymi kolesami, veľkými spojlermi alebo výraznými nárazníkmi. Rovnako jednoducho sa dajú upraviť traktory alebo poľnohospodárske stroje, a to pomocou príslušenstva, ktoré nielen vylepšujú vzhľad traktora, ale aj zabezpečuje väčšiu bezpečnosť a komfort pri práci. Aké máte možnosti? Vybrali sme pre vás 7 najlepších!

1. Bezpečnostný nárazník Agribumper
Bezpečnostný nárazník chráni prednú časť traktora vrátane predných kolies. Jedná sa o bezpečné, variabilné predné závažie s hmotnosťou od 350 do 2000 kg pre poľnohospodárske traktory. Bezpečnostné nárazníky sú vybavené LED svetlami, odrazkami a nárazníkovými stĺpikmi. Okrem ochrany vozidla zabezpečuje nárazník Agribumper tiež väčšiu viditeľnosť vášho traktora pri nájazde do križovatky a tým aj bezpečnosť premávky. Tieto nárazníky preto prispievajú k bezpečnému pohybu traktora po ceste, a to aj za hustej premávky.

2. Špeciálne pracovné osvetlenie
Dobré pracovné osvetlenie zásadne prispieva k bezpečnej a správne urobenej práci v teréne. Okrem bezpečnostných nárazníkov nájdete v našom internetovom obchode LED pracovné svetlá pre traktory a ďalšie poľnohospodárske stroje. Nielen, že tieto pracovné svetlá zvyšujú bezpečnosť, ale tiež dodávajú vášmu traktoru štýl. Nezabúdajte ani na dobrý maják. Dnes sú majáky s LED technológiou oveľa lacnejšie a vyznačujú sa dlhšou životnosťou, než majáky s halogénovými žiarovkami. Na výber máte medzi otočnými a blikajúcimi majákmi, pričom niektoré ponúkajú obe možnosti.

3. Skúšačka svetiel Kramp
Máte podozrenie na poruchu svetiel vozidla alebo uvoľnené káble prívesu? Pomocou skúšačky svetiel môžete vyskúšať všetky funkcie osvetlenia vášho traktora alebo poľnohospodárskeho stroja. S využitím kábla s dĺžkou 3,5 metra môžete kontrolovať z pohodlia sedadla vodiča. Väčšina skúšačiek má konektor pre 7 aj 13 kolíkovú zástrčku. Táto praktická pomôcka by nemala vo vašom traktore chýbať! Pozrite si skúšačky svetiel Kramp v našom internetovom obchode.

4. Vzduchové klaksóny značky Hadley, Hella a ostatné
Niektorí vodiči traktorov si inštalujú skvelú vychytávku – vzduchové klaksóny, ktoré mimo iného zvyšujú bezpečnosť. Vzduchové klaksóny sú veľmi vhodné ako výstražná zvuková signalizácia v nebezpečnej situácii v doprave alebo na pracovisku, ale používajú sa aj ako komunikačný prostriedok pri práci, napríklad ako signál pre vodiča, že báger už plne naložil korbu vyklápača.

5. Hasiaci prístroj
Tu sa nejedná o žiadny doplnok, ale o nevyhnutné vybavenie, ktoré musíte mať v kabíne traktora vždy. K dispozícii sú rôzne druhy a veľkosti, takže určite nájdete vhodný hasiaci prístroj aj pre tú vašu kabínu. 

6. Magnetické výstražné svetlá
Potrebujete zastaviť alebo máte nejaký problém? V takej situácii je šesť magnetických svetiel, známych ako výstražné blikače a dobíjacie výstražné svetlo, skutočne výborným pomocníkom. Pokiaľ zastavíte na ceste, stačí nacvaknúť magnetické svetlá na traktor alebo ich proste položiť na zem. Nerozbijú sa, ani keď ich prejde automobil. Vďaka týmto svetlám ste na ceste v bezpečí. Fungujú aj ako núdzový signál. Dodávajú sa v praktickom nabíjacom púzdre. Vždy si skontrolujte, že máte jednu sadu v kabíne traktora. Stiahnite si brožúru o (LED) osvetlení, kde sa dozviete viac podrobností o našom osvetlení.

Ďalšou nevyhnutnou súčasťou výbavy je bezdrôtové osvetlenie prívesu, ako napríklad LA60025 alebo LA60035. Výborný pomocník, pokiaľ svetlá vášho prívesu prestanú fungovať, alebo sa prerušil kábel. V takomto prípade je toto magnetické osvetlenie ideálnym riešením.

7. Núdzová situácia v tme - vždy majte po ruke ručné svietidlo
Okrem hasiaceho prístroja je nevyhnutnou súčasťou kabíny každého traktora aj ručné svietidlo, pomocník do každej situácie za tmy. Napríklad pokiaľ dostanete defekt, alebo potrebujete v tme niečo opraviť. Preto je ručné svietidlo na cestách nepostrádateľné. V našom internetovom obchode ponúkame rôzne ručné svietidlá. Od malých po veľké, batériové alebo nabíjacie. Pozrite si však aj naše svietidlá na čelo. Sú ideálne, ak potrebujete mať obe ruky voľné pre prípadnú opravu vozidla.

Zdieľať
Redakčný tím

Tento článok napísal:

Redakčný tímknowledgecenter@kramp.com