Užijte si pohodlí při práci v terénu a vyhněte se únavě za volantem díky těmto 3 tipům od společnosti GRAMMER

Tým Kramp|5 minut čtení

Trávíte denně hodně času řízením traktoru, vysokozdvižného vozíku, jeřábu, bagru nebo jiného podobného stroje či vozidla? Pak jistě víte, že dlouhé hodiny strávené za volantem vám mohou způsobit potíže s krční páteří, zády nebo rameny. Tyto fyzické obtíže navíc snižují vaši bdělost a celkovou spokojenost s prací. Společnost GRAMMER je známý výrobce sedadel, která řidičům různých typů vozidel či strojů poskytují maximální možné pohodlí. Následující tři tipy od společnosti GRAMMER vám mohou pomoci snížit riziko nepříjemných bolestí či zranění a zajistí, abyste se při mnohahodinové práci v terénu cítili více v pohodlí. 


Tip 1: Správné držení těla 

 • Poloha kolen 
  Upravte si výšku sedadla tak, abyste mohli snadno ovládat volant i pedály. Toho dosáhnete tak, že pokrčíte nohy v koleni v úhlu 110 až 120 stupňů. 
 • Správný posed 
  Mezi zadní stranou kolene a hranou sedadla by mělo být místo přibližně na tři prsty. Tělo se tak dostane do mírného záklonu. Díky tomu se vyhnete potížím se zády a krční páteří.  
 • Správná poloha opěradla 
  Opěrku zad nastavte tak, abyste se o ni v uvolněné poloze mírně opírali. Boky by měly se sedadlem svírat úhel 110 až 115 stupňů. Tato poloha vám umožní volný pohyb.  
 • Podpora přirozeného zakřivení páteře 
  Podpora přirozeného zakřivení vaší páteře je nesmírně důležitá. Docílíte jí úpravou výšky sedadla, zejména s ohledem na oporu bederních partií. Ideální je mít sedadlo s bederní opěrkou. Pokud již trpíte bolestmi zad, ujistěte se také, že používáte ergonomické sedadlo.

Tip 2: Udělejte něco pro svou šíji, záda a ramena a udržujte si i během dlouhých pracovních dnů dobrou kondici pomocí těchto praktických cviků

 • Krouživé pohyby rameny 
  Narovnejte se a protáhněte záda a v této poloze zůstaňte. Zakružte rameny osmkrát dopředu a osmkrát dozadu. 
 • Zvedání ramen 
  Narovnejte se a protáhněte záda a v této poloze zůstaňte. Zvedněte ramena co nejvýše a chvíli takto vydržte. Potom ramena uvolněte a úplně je spusťte. Tento cvik opakujte osmkrát. 
 • Roztahování kolen 
  Položte chodidla na podlahu, roztáhněte kolena co nejvíce od sebe a zase je sevřete. Chodidla přitom udržujte stále ve stejné poloze. Tento cvik opakujte osmkrát. 

Tip 3: Dejte si pauzu 

Kromě cvičení je dobré si čas od času dopřát přestávku. A to nejen v době oběda. Vystupte z vozidla a chvilku se procházejte. Zvedněte paže a pevně je stiskněte k sobě. Protáhněte horní část těla. Několikrát poskočte dozadu a dopředu, aby se kyčlím a kolenům vrátila pružnost. 

 

Chcete i vy trávit dlouhé pracovní dny v pohodlí? 
Navštivte naše webové stránky, kde najdete ta nejpohodlnější pneumaticky i mechanicky odpružená sedadla GRAMMER. Naši produktoví specialisté vám rádi pomohou s výběrem.


Chcete objednat sortiment Kramp?

Působíme jako velkoobchod. Podle typu vaší činnosti můžete zažádat o obchodní účet nebo jednoduše vyhledejte vašeho nejbližšího prodejce v našem dealer lokátoru, který vám produkty objedná.


Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com