Kontrolní seznam: Jak připravujete svoje stroje na sklizeň?

Tým Kramp|4 minut čtení

Období sklizně je jedno z nejdůležitějších období roku a správná příprava je konec konců polovinou úspěchu. Zkontrolujte jednotlivé díly vašich strojů a vozidel pomocí níže uvedeného kontrolního seznamu. Zařadili jsme do přehledných skupin ta nejdůležitější témata, abyste mohli snadno najít ty správné informace, které jsou pro vás důležité.


1. Hydraulický třetí bod

Tyto systémy jsou součástí tříbodového závěsu traktoru. Tříbodový závěs se skládá ze: dvou zvedacích ramen a třetího bodu nad nimi. Účelem třetího bodu je zvedání nástrojů a nastavování úhlu. Hydraulické třetí body nabízejí řadu výhod ve srovnání s mechanickými systémy. V tomto článku jsou popsány hlavní důvody, proč zemědělci stále častěji volí hydraulickou variantu.


2. Nože 

Pravděpodobně jste již provedli řadu příprav na sklizeň. Kontrola nožů v žací liště kombajnu tvoří klíčovou část každé dobré přípravy. Vysvětlíme vám, jak ve třech rychlých krocích zkontrolovat žací lištu a jak ji v případě potřeby snadno vyměnit. Přečtěte si, jak zkontrolovat a jednoduše vyměnit žací lištu v tomto článku.


3. Ložiska

Nic nenaštve víc než rozbité ložisko. V takovém případě je váš stroj totiž okamžitě vyřazen z provozu. Nalezení příčiny závady ložiska může pomoci vyhnout se problémům v budoucnu. Zde si přečtěte o nejčastějších příčinách poškození ložisek.

Údržba ložisek je velice důležitá, protože brání předčasným poruchám stroje. Řádná montáž a nastavení jsou samozřejmě pro provoz ložiska zásadní. Ale údržba je také klíčová: předchází bezpečnostním rizikům, zamezuje neplánovaným odstávkám a snižuje náklady na opravy. Zde si přečtěte, jak správně zacházet s valivými ložisky.

Nejčastěji nejsou závady ložisek způsobeny nesprávnou montáží nebo přetížením, nýbrž nesprávným či znečištěným mazivem nebo jeho nedostatečným množstvím. Obecně s výběrem ložiska vám poradí, tento článek.


4. Baterie

Správné používání a údržba jsou důležitým faktorem její životnosti. Jestliže je u baterie prováděna řádná údržba, může dosáhnout životnosti šest i více let. Tím lze ušetřit významné prostředky na výměnu. Vyžaduje to ovšem správné používání a údržbu. Zde si přečtěte našich 5 tipů, jak na to.

Nic není mrzutějšího, než když traktor nenastartuje! Obzvláště po překonání chladných zimních měsíců si pravděpodobně myslíte, že váš traktor zvládne všechny situace. Ale nakonec možná budete potřebovat novou baterii. To vše je potřeba vyřešit dost rychle. Protože přešlapování na místě není řešením. Zde si přečtěte, jak vybrat správnou baterii.


5. Osvětlení

Při práci ve tmě je důležité mít správné osvětlení. To zaručí, že budete moct pracovat bezpečně a efektivně, a současně se sníží pravděpodobnost vzniku nehod a poškození. Kolik a jaký druh světel je potřeba k řádnému provedení vaší práce, to záleží zcela na druhu této práce. Zde si přečtěte více o výběru správného pracovního osvětlení, abyste mohli dobře odvést svou práci.

Přemýšlíte, proč zvolit LED světla? LED světla jsou stále populárnější, což platí i pro LED pracovní světla. Je to z toho důvodu, že LED světla nabízí mnoho výhod ve srovnání s halogenovými světly. Zde si přečtěte o všech jejich výhodách.


6. Hydraulické válce

Hydraulické válce se používají v celé řadě strojů a zařízení. Je velmi důležité zvolit správné válce pro váš hydraulický systém. V našem online obchodě najdete širokou paletu standardních hydraulických válců. Nenašli jste správný typ? Pak si jej sami navrhněte za použití našeho online konfigurátoru. Zde si můžete přečíst, jak to funguje.

V případě, že máte vadný hydraulický válec, nemůžete pokračovat v práci. Potřebujete-li okamžitou pomoc s nalezením správného hydraulického válce? Zde si přečtěte naše tipy, jak zvolit správný hydraulický válec.


Rádi vám pomůžeme připravit se na období sklizně s širokou nabídkou produktů a podporou produktových specialistů, kteří mají ty správné znalosti. 


Chcete si objednat zboží v internetovém obchodě Kramp?
Působíme jako velkoobchod. Podle typu vaší činnosti si buď můžete zažádat o obchodní účet nebo jednoduše vyhledejte v našem dealer lokátoru, nejbližšího prodejce, který vám produkty objedná.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com