Jaké bezpečnostní normy platí pro mou pracovní obuv?

Firdaouss Amchich|4 minut čtení

If you are working in a specific profession, you need to buy safety shoes that meet certain safety requirements. Určitá povolání vyžadují koupi bezpečnostní obuvi, která splňuje konkrétní bezpečnostní požadavky. Bezpečnostní obuv je často vyžadována s ohledem na bezpečnost, ale také jako vhodná opora pro zaměstnance. Správná pracovní obuv může zabránit některým pracovním úrazům. 

Pracujete v zemědělství? V takovém případě je často nezbytná bezpečnostní obuv, která splňuje nejvyšší požadavky na ochranu. Upřednostňuje se bezpečnostní obuv standardu S3 s ocelovou špičkou a mezipodešví. Ocelová špička má velkou výhodu, že lépe absorbuje nárazy. I když existují lehčí alternativy, jako jsou kompozitní materiály, nabízí ocelová perforovaná podešev i nadále nejlepší ochranu v těch nejnáročnějších podmínkách. Přemýšlejte o ochraně proti těžkým traktorům, strojům nebo třeba ochraně v živočišné výrobě.

Vložky do bezpečnostní obuvi

Použití nevhodných ortopedických vložek může představovat rovněž potenciální riziko. Pravdou je, že může dojít k narušení antistatických vlastností obuvi. To je nebezpečné pro zaměstnance, kteří přichází do styku se (statickou) elektřinouRušivým faktorem může být i nedostatek prostoru pro prsty, protože podešev zabírá příliš mnoho místa. Ortopedické vložky často nemají dobré vlastnosti z hlediska odolnosti proti opotřebení nebo absorpce a uvolňování vlhkosti. V zásadě můžeme říct, že je nutné certifikovat kombinaci boty/vložky. Proto nesmíte ve své bezpečnostní obuvi používat ortopedické vložky jiných značek. V opačném případě bude certifikace neplatná. 

Co ale všechny tyto požadavky znamenají? 

Sestavili jsme kompletní přehled nejdůležitějších bezpečnostních norem. 

Přehled bezpečnostních norem pro pracovní obuv

Další normy

S pomocí dalších norem můžete svou bezpečnostní obuv dokonale přizpůsobit svému pracovnímu prostředí. 

Další normy pro pracovní obuv

Další tipy pro ještě pohodlnější bezpečnostní obuv

Kupujte o půl čísla větší
Pokud nevíte, jakou máte velikost, vyberte o půl čísla větší než obvykle. V chladnějších obdobích můžete nosit extra silné ponožky.

Používejte vložky
Když použijete vložky, bude vaše pracovní obuv pohodlnější a bude správně sedět. Pro větší teplo v chladných dnech můžete použít třeba flísovou vložku. Je důležité vědět, že boty se certifikují s vložkami. Pokud použijte jiné vložky, bude certifikát neplatný.

Věnujte více času výběru správných pracovních ponožek
Výběru vhodných pracovních ponožek se často nevěnuje příliš pozornosti, přitom pár velmi kvalitních pracovních ponožek zaručeně poznáte. Můžete si vybrat třeba speciální trekové ponožky, které rychle schnou a zabrání vzniku nepříjemných puchýřů


Stále si nejste jistí správnými normami pro svou pracovní obuv nebo chcete vědět více o bezpečnostní obuvi? Obraťte se na nás nebo si prohlédněte naše bezpečnostní botykotníkové boty nebo nazouváky na našem webshopu. 

Sdílet na
Firdaouss Amchich

Autor článku

Firdaouss Amchichknowledgecenter@kramp.com