Vybavení, které by nemělo chybět v žádném traktoru

Tým Kramp|4 minut čtení

Na silnicích můžete potkat automobily se speciálními koly, velkými spoilery nebo výraznými nárazníky. Stejně snadno lze upravit také traktory nebo zemědělské stroje, a to pomocí příslušenství, které nejen vylepší vzhled traktoru, ale zajistí i větší bezpečnost a pohodlí při práci. Jaké máte možnosti? Vybrali jsme pro vás 7 nejlepších!


1. Bezpečnostní nárazník Agribumper
Bezpečnostní nárazník chrání přední část traktoru včetně předních kol. Jedná se o bezpečné, variabilní přední závaží s hmotností od 350 do 2000 kg pro zemědělské traktory. Bezpečnostní nárazníky jsou vybaveny LED světly, odrazkami a nárazníkovými sloupky. Kromě ochrany vozidla zajišťuje nárazník Agribumper také větší viditelnost vašeho traktoru při najíždění do křižovatky a tím i bezpečnost provozu. Tyto nárazníky proto přispívají k bezpečnému pohybu traktoru po silnici, a to i za hustého provozu.


2. Speciální pracovní světla
Dobré pracovní osvětlení zásadně přispívá k bezpečné a správně provedené práci v terénu. Kromě bezpečnostních nárazníků najdete v našem internetovém obchodě LED pracovní světla pro traktory a další zemědělské stroje. Nejen, že tato pracovní světla zvyšují bezpečnost, ale také dodávají vašemu traktoru styl. Nezapomínejte ani na dobrý maják. Dnes jsou majáky s LED technologií mnohem levnější a vyznačují se delší životností, než majáky s halogenovými světly. Na výběr máte mezi otočnými a blikajícími majáky, přičemž některé nabízí obě možnosti.


3. Zkoušečka světel Kramp
Máte podezření na poruchu světel vozidla nebo uvolněné kabely přívěsu? Pomocí zkoušečky světel můžete vyzkoušet všechny funkce osvětlení vašeho traktoru nebo zemědělského stroje. S využitím kabelu o délce 3,5 metru tak můžete učinit z pohodlí sedadla řidiče. Většina zkoušeček má konektor pro 7 i 13kolíkovou zástrčku. Tato praktická pomůcka by neměla ve vašem traktoru chybět! Prohlédněte si zkoušečky světel Kramp v našem internetovém obchodě.


4. Vzduchové klaksony značky Hadley, Hella a ostatní
Někteří řidiči traktorů si instalují bezva vychytávku – vzduchové klaksony, které mimo jiné zvyšují bezpečnost. Vzduchové klaksony jsou velmi vhodné jako výstražná zvuková signalizace v nebezpečné situaci v dopravě nebo na pracovišti, ale používají se také jako komunikační prostředek při práci, například jako signál pro řidiče, že bagr již plně naložil korbu sklápěče.


5. Hasicí přístroje
Zde se nejedná o žádný doplněk, ale o nezbytné vybavení, které musíte mít v kabině traktoru vždy. K dispozici jsou různé druhy a velikosti, takže najdete vhodný hasicí přístroj pro každou kabinu. 


6. S magnetickými světly vyniknete i ve tmě
Potřebujete zastavit nebo máte nějaký problém? V takové situaci je šest magnetických světel, známých také jako výstražné blikače a dobíjecí výstražné světlo, skutečně výborným pomocníkem. Pokud zastavíte u cesty, stačí nacvaknout magnetická světla na traktor nebo je prostě položit na zem. Nerozbijí se, ani když je přejede automobil. Díky těmto světlům jste na silnici v bezpečí. Fungují také jako nouzový signál. Dodávají se v praktickém nabíjecím pouzdře. Vždy si zkontrolujte, že máte jednu sadu v kabině traktoru. Stáhněte si brožuru o (LED) osvětlení, kde se dozvíte více podrobností o našem osvětlení.

Další nezbytnou součástí výbavy je bezdrátové osvětlení přívěsu, jako je třeba LA60025 nebo LA60035. Výborný pomocník, pokud světla vašeho přívěsu přestanou fungovat, nebo se přerušil kabel. V takovém případě je toto magnetické osvětlení ideálním řešením.


7. Nouzová situace ve tmě - vždy mějte po ruce ruční svítilnu
Kromě hasicího přístroje je nezbytnou součástí kabiny každého traktoru také ruční svítilna, pomocník do každé situace za tmy. Například pokud píchnete pneumatiku, nebo potřebujete za tmy něco opravit. Proto je ruční svítilna na cestách nepostradatelná. V našem internetovém obchodě nabízíme různé ruční svítilny. Od malých po velké, bateriové nebo nabíjecí. Naši nabídku ručních svítilen si prohlédněte tady. Prohlédněte si také naše kontrolní LED světla nebo nabíjecí pracovní LED světla. Jsou ideální, pokud potřebujete provádět opravy za snížené viditelnosti.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com