Zabraňte krádežím z vaší farmy či provozovny s těmito 10 tipy

Tým Kramp|4 minut čtení

Zemědělci si pro svoje podnikání stále častěji pořizují špičkové a nákladné vybavení. Tento majetek přirozeně láká nenechavé zloděje. Obzvláště oblíbeným cílem jsou GPS systémy v traktorech. Přečtěte si našich 10 tipů jak se před zloději chránit.

 

1. Registrace sériového čísla 

Výrobci GPS systémů a dalších zařízení začínají v dnešní době podnikat kroky proti krádežím. Po registraci sériového čísla můžete zablokovat licence odcizeného GPS systému. Sériová čísla zařízení zaregistrujte vždy u výrobce.

2. Sledovací systémy GPS 

Použití bezdrátového sledovacího systému GPS vám umožní sledovat, kde se váš traktor právě nachází. Sledovací systém GPS zobrazuje polohu vašeho traktoru a upozorní vás, pokud traktor opustí danou oblast.  Některé sledovací systémy GPS jsou také vhodné pro menší zařízení, u kterých hrozí krádež.

3. Pojištění 

Sjednejte si pojištění vašeho traktoru a/nebo systému GPS. Můžete si nechat pojistit traktor společně se systémem GPS. U této možnosti je systém GPS pojištěn pouze v případě, že se právě nachází v traktoru, se kterým byl pojištěn. Další možností je pojistit samotný systém GPS zvlášť, tudíž pojištění bude platné, kdekoli se právě GPS systém nachází, to znamená i v případě, že jej používáte ve více traktorech či zařízeních.

4. Bezpečnostní kamery a/nebo alarm 

Bezpečnostní kamery mohou zloděje odradit, jelikož pořizují záznam, na základě kterého lze zloděje z krádeže obvinit. Pokud máte záběry zlodějů, můžete je poskytnout policii. V místě, kde jsou stroje a vozidla zaparkována, lze také nainstalovat bezpečnostní alarm. Mezi další možnosti zabezpečení patří například výkonné LED reflektory s detektory pohybu nebo hlídací psi. 

5. Elektrické ohradníky 

Nainstalujte na váš elektrický ohradník bezpečnostní alarm tak, aby snímal celý prostor. Alarm vám zašle zprávu, pokud napětí v ohradníku klesne nebo pokud dojde k přerušení obvodu. Také můžete k ochraně ohradníku i jeho baterie využít schránku proti krádeži. V tomto případě bude baterie skryta ve schránce, kterou můžete zabezpečit visacím zámkem. 

6. Jedinečné označení 

Pracovní stroje a vozidla můžete fyzicky označit tak, aby nebylo možné toto označení jednoduše odstranit. Můžete připevnit štítek, nálepku nebo na stroj něco vyrýt. V případě odcizení bude jednoznačně vidět, odkud stroj či vozidlo pochází.

7. Ostražitost v podezřelých situacích 

Ve většině případů zloději farmu předem obhlédnou a zhodnotí situaci, než se rozhodnou něco ukrást. Pokud si všimnete podezřelé aktivity u vašeho pozemku nebo v sousedství, je dobré informovat policii i sousedy. Pokuste se také zaznamenat si poznávací značky podezřelých vozidel. 

8. Použití imobilizéru v zemědělských a stavebních strojích 

Imobilizéry způsobí, že váš stroj či vozidlo bez klíče nenastartuje, nebo bude imobilní. Pro zloděje je tak krádež vašeho majetku o něco složitější. Imobilizéry jsou malé krabičky, které můžete snadno ukrýt. Přerušují funkci zapalování, palivového čerpadla a startéru. 

9. Zabezpečení přívěsů 

Chcete zabezpečit svůj přívěs? Internetový obchod Kramp nabízí široký sortiment zámků a bezpečnostních zařízení, kterými můžete svůj přívěs zabezpečit. Jedním z těchto zařízení je i bezpečnostní vložka Safety Ball, která zajišťuje, že zloději nemohou použít tažné zařízení přívěsu. 

10. Bezpečné schování cenností  

Uchovávejte své cennosti na bezpečném místě a stejně tak parkujte svoje stroje a vozidla na zabezpečeném pozemku. Na konci pracovního dne vyjměte z traktorů všechny lákadla pro zloděje a uschovejte na bezpečné místo.


Chcete objednat sortiment Kramp?

Působíme jako velkoobchod. Podle typu vaší činnosti můžete zažádat o obchodní účet nebo jednoduše vyhledejte vašeho nejbližšího prodejce v našem dealer lokátoru, který vám produkty objedná.

Sdílet na
Tým Kramp

Autor článku

Tým Krampinfo.cz@kramp.com