Nowy akumulator MULTIVOLT: jeden akumulator do elektronarzędzi 18 V i 36 V!

Zespół redakcyjny|7 min. – czas czytania

Napięcie akumulatora określa, jaką mocą może dysponować narzędzie w danym momencie. Im wyższe napięcie narzędzia, tym większa jego moc. Narzędzia akumulatorowe są często ograniczone do jednego poziomu napięcia – ale ten poziom nie jest koniecznie taki sam dla wszystkich narzędzi. Wymóg stosowania innego akumulatora do każdego urządzenia jest – powiedzmy sobie szczerze – uciążliwy. Potrzebujesz akumulatora, który zapewni maksymalną wydajność narzędzia: jednego akumulatora do wielu urządzeń 18 V i 36 V!


W jaki sposób jeden akumulator może dostarczać napięcie o dwóch różnych wartościach?

Przyjrzyjmy się bliżej akumulatorowi MULTIVOLT firmy HiKOKI. Dzięki zastosowaniu zaawansowanej technologii możliwe jest wykorzystywanie akumulatorów 36 V w narzędziach 18 V i odwrotnie. Akumulator jest podłączany równolegle, a nie szeregowo. Po podłączeniu do narzędzia akumulator rozpoznaje, ile woltów powinien dostarczyć.

Zobacz procedurę przełączania MULTIVOLT

Jakie są zalety akumulatora MULTIVOLT?

  • Nie potrzebujesz już żadnego innego akumulatora. Z jednego akumulatora mogą korzystać zarówno narzędzia 18 V, jak i 36 V. Oznacza to natychmiastowe oszczędności, ponieważ nie ma potrzeby kupowania dwóch różnych akumulatorów.
  • Akumulator MULTIVOLT to również bezpieczeństwo. Możesz pracować bezprzewodowo i tylko z jednym akumulatorem. Nie musisz już kupować wielu różnych akumulatorów, nie musisz też martwić się o gąszcz kabli w miejscu pracy.
  • Nie musisz się martwić dostępnością zasilania sieciowego, szczególnie w ciasnych pomieszczeniach, w których nie wolno stosować napięcia większego niż 42 V. W takich warunkach akumulatory MULTIVOLT sprawdzą się idealnie.
  • Wskaźnik na akumulatorze informuje o poziomie naładowania, dzięki czemu zawsze wiesz, kiedy musisz naładować akumulator.
  • Wyższe napięcie zmniejsza obciążenie narzędzia i akumulatora przy intensywnej eksploatacji, a zintegrowany system chłodzenia podczas ładowania zapewnia długą żywotność narzędzia i akumulatora. Wpływa to korzystnie na pojemność akumulatora, dzięki czemu może on dostarczać pełną moc przez dłuższy czas.


Na jak długo wystarcza jedno ładowanie akumulatora MULTIVOLT?

Mamy dobre wieści! Akumulator MULTIVOLT może być ładowany nawet 1500 razy. Oczywiście trudno jest określić, jak szybko akumulator wyczerpie się za każdym razem, ponieważ zależy to od rodzaju akumulatora, typu narzędzia, a także intensywności użytkowania. Pojemność akumulatora określa, jak długo można z niego korzystać, zanim trzeba będzie go ponownie naładować. Pojemność wyraża się w amperogodzinach (Ah). Akumulator stosowany w narzędziach 18 V ma dwukrotnie większą pojemność niż w przypadku narzędzi 36 V. Całkiem logiczne, prawda? Im więcej mocy narzędzie wykorzystuje, tym większe jest zużycie akumulatora. A co, gdy będziesz chciał całkowicie naładować baterię? Poświecisz na to nie więcej niż 32 minuty.Jak elastycznie możesz pracować?

Naprawdę elastycznie! MULTIVOLT pasuje do szerokiej gamy narzędzi HiKOKI, w tym do wszystkich narzędzi 18 V i nowych narzędzi 36 V. Akumulator pasuje również do starej linii produktów Hitachi z wsuwanymi akumulatorami 18 V, co jest kolejną dużą zaletą. Możesz też dalej korzystać ze swojej obecnej ładowarki do akumulatorów, jeśli posiadasz stary akumulator Hitachi lub HiKOKI.

A jeśli chcesz być jeszcze bardziej elastyczny, możesz zamówić twin pack lub booster pack. Dzięki temu możesz korzystać z jednego akumulatora, podczas gdy drugi się ładuje.


Chcesz zobaczyć akumulator MULTIVOLT w akcji?

Możesz korzystać z akumulatora MULTIVOLT niemal w każdej sytuacji, co czyni go prawdziwie wielofunkcyjnym urządzeniem! Nawet jeśli wymagana jest duża moc wyjściowa, nie musisz już polegać na zasilaniu sieciowym, co oznacza dodatkową elastyczność, oszczędność czasu i pozbycie się niedogodności związanych z przedłużaczami. Potrzebujesz jeszcze więcej dowodów na to, że akumulator MULTIVOLT jest niewiarygodnie użyteczny? Aby przekonać się, jak łatwy jest on w użyciu, obejrzyj ten film!

Udostępnij
Zespół redakcyjny

Autorem artykułu jest

Zespół redakcyjnyknowledgecenter@kramp.com