Prąd zawsze pod ręką

Zespół redakcyjny|7 min. – czas czytania

Będąc w trasie lub w terenie nie zawsze masz do dyspozycji gniazdko elektryczne. Czasem brak dostępu do prądu o odpowiednim napięciu powoduje, że rozpoczęcie pracy w danym miejscu jest niemożliwe. Rozwiązaniem jest inwerterowy agregat prądotwórczy. Inwerterowe agregaty prądotwórcze są cichymi agregatami, z których można korzystać wszędzie - od warsztatu po odległe miejsca.


Na początku przyjrzyjmy się funkcjom inwerterowego agregatu prądotwórczego.


Jednostka

Agregat prądotwórczy to ogólna nazwa maszyny, która zamienia energię mechaniczną na energię elektryczną. Zamiana energii mechanicznej na energię elektryczną jest możliwa dzięki fizycznemu zjawisku indukcji.


Dlaczego inwerterowy agregat prądotwórczy?

Inwerterowy agregat prądotwórczy wynaleziono w celu uzyskania ustabilizowanego prądu zmiennego, który ma szczególne znaczenie w przypadku wrażliwych urządzeń, które potrzebują stabilnej energii elektrycznej lub małych urządzeń, które wymagają stałego napięcia. Właśnie dlatego korzysta się z agregatora prądu, który wytwarza stały prąd, bez wysokich szczytów i spadków.


Jak działa inwerterowy agregat prądotwórczy?

Taki agregat zamienia wysokie napięcie na prąd stały. Prąd stały jest następnie zamieniany w użyteczny i stabilny prąd zmienny, taki jaki płynie z gniazdka. Dodatkową zaletą inwertera w agregacie jest to, że zazwyczaj steruje on również prędkością obrotową silnika. Dlatego też inwerterowy agregat prądotwórczy jest często bardziej ekonomiczny niż zwykły agregat. Wraz ze wzrostem zapotrzebowania na moc wzrasta również prędkość obrotowa silnika. Jednak największą zaletą inwerterowego agregatu prądotwórczego jest to, że wytwarza on zdecydowanie mniej hałasu.


Zakup inwerterowego agregatu prądotwórczego

Polecamy inwerterowy agregat prądotwórczy Briggs & Stratton. Jest mały, ale posiada wiele funkcji i zawsze zapewnia odpowiednie napięcie. Dzięki kompaktowemu designowi i wykorzystaniu lekkich materiałów podnoszenie, przenoszenie i przechowywanie tego agregatora nie stanowi problemu. Jakie są inne zalety?


 • Złącze USB
  Inwerterowy agregat prądotwórczy Briggs & Stratton posiada złącze USB w standardzie. Coraz więcej urządzeń korzysta ze złącza USB, dlatego jest to niezwykle przydatna funkcja, która zapewnia utrzymanie maksymalnego poziomu naładowania. Agregat P3000 posiada dwa porty USB, jedno złącze 12v i dwa gniazda, dzięki czemu można ładować lub zasilać prawie każde urządzenie.
 • Cicha praca
  W porównaniu z innymi agregatorami, inwerterowy agregator prądotwórczy jest stosunkowo cichy, ponieważ obudowa tłumi hałas silnika. Oznacza to mniej zakłóceń i dyskomfortu w miejscu pracy – czy to w warsztacie, czy w terenie. Agregatory tego typu są również przydatne do celów rekreacyjnych. Doskonale sprawdzą się na obozie lub podczas imprezy w ogrodzie.
 • Więcej prądu
  Inwerterowe agregaty prądotwórcze Briggs & Stratton mogą być ze sobą połączone. Dzięki temu można w łatwy sposób uzyskać więcej prądu. Jest to szczególnie korzystne, ponieważ dwa małe inwerterowe agregaty prądotwórcze są łatwiejsze w transporcie niż jeden duży agregat.
 • Zmniejszone zużycie paliwa
  Dzięki funkcji „Power Smart” silnik zapewnia dokładnie tyle prądu, ile potrzeba, co przekłada się na zmniejszone zużycie paliwa. W związku z tym inwerterowy agregat prądotwórczy zużywa paliwo w sposób bardziej efektywny

Porada

Jeśli zastanawiasz się nad zakupem agregatora, kup inwerterowy agregat prądotwórczy. Dzięki niemu wrażliwe urządzenia w warsztacie będą dalej działać, kiedy będzie potrzebna dodatkowa moc. Inwerterowy agregat prądotwórczy zużywa bardzo mało paliwa, jest cichy, uniwersalny i opłacalny. Taki sprzęt to prawdziwy skarb.

Nie jesteś pewien, który agregator najlepiej odpowie na Twoje potrzeby? Skontaktuj się ze Specjalistą ds. Produktu firmy Kramp, aby uzyskać obiektywną i fachową poradę.


Udostępnij
Zespół redakcyjny

Autorem artykułu jest

Zespół redakcyjnyknowledgecenter@kramp.com