Wygoda przy pracy za kierownicą, czyli GRAMMER radzi

Zespół redakcyjny|5 min. – czas czytania

Spędzasz długie godziny, obsługując ciągnik, wózek widłowy, dźwig, koparkę lub inny pojazd? Czy wiesz, że długie dni za kierownicą mogą powodować dolegliwości karku, pleców i barków? Dolegliwości te wpływają na samopoczucie, czujność i zmniejszają satysfakcję z pracy. GRAMMER słynie z produkcji foteli, które zapewniają najwyższy możliwy komfort kierowcom różnych typów pojazdów. Poniższe trzy wskazówki zmniejszą ryzyko bólu i kontuzji oraz sprawią, że będziesz mógł wyjechać w teren w komfortowych warunkach.


Wskazówka 1: Utrzymuj właściwą postawę ciała

  • Pozycja kolan

Wyreguluj wysokość fotela, abyś mógł z łatwością operować kierownicą i pedałami. Można to osiągnąć, ustawiając kolana pod kątem od 110 do 120 stopni.

  • Usiądź prawidłowo na siedzeniu

Pomiędzy tylną powierzchnią kolan a krawędzią siedzenia powinny zmieścić się trzy palce. Dzięki temu twoje ciało odchyli się nieco do tyłu. To z kolei złagodzi dolegliwości pleców i szyi.

  • Oparcie we właściwej pozycji

Wyreguluj oparcie tak, aby lekko odchylić się do tyłu w zrelaksowanej pozycji. Biodra powinny być ustawione pod kątem 110 do 115 stopni. Zapewnia to swobodną możliwość ruchu.

  • Podtrzymuj naturalną krzywiznę kręgosłupa

Bardzo ważne jest, aby zadbać o zachowanie naturalnego kształtu kręgosłupa. Można to osiągnąć dzięki regulacji wysokość fotela i funkcji podparcia lędźwiowego. Upewnij się, że znalazłeś wygodną pozycję, która zapewnia podparcie odcinka lędźwiowego. 

Wskazówka 2: Te praktyczne ćwiczenia to przysługa dla Twojej szyi, pleców i ramion, dzięki której zachowasz dobrą kondycję do pracy.

  • Wykonuj okrężne ruchy ramionami

Wyprostuj plecy i pozostań w tej pozycji. Wykonaj osiem kółek ramionami do przodu i osiem do tyłu.

  • Podnieś ramiona

Wyprostuj plecy i pozostań w tej pozycji. Podnieś ramiona możliwie jak najwyżej i przytrzymaj je przez chwilę w tej pozycji. Zwolnij i opuść ramiona do samego dołu. Powtórz tę czynność osiem razy.

  • Rozstaw kolana

Rozstaw kolana możliwie najszerzej, a następnie je zamknij. Jednocześnie trzymaj stopy w tej samej pozycji. Powtórz tę czynność osiem razy.

Wskazówka 3: Zrób sobie przerwę

Oprócz wykonywania ćwiczeń dobrze jest też robić przerwy. I to nie tylko w porze obiadowej. Wysiądź z pojazdu i przejdź się przez chwilę. Podnieś ręce i mocno je do siebie przyciśnij. Całkowicie rozciągnij górną część ciała. Skocz kilka razy w przód i w tył, aby zwiększyć gibkość bioder i kolan.


Chcesz podnieść komfort pracy w kabinie ?

Zajrzyj do naszego sklepu, gdzie prezentujemy najwygodniejsze fotele GRAMMER z zawieszeniem pneumatycznym i mechanicznym. Nasi Specjaliści ds. Produktu pomogą Ci dokonać najlepszego wyboru.

Jeśli masz inne pytania, skontaktuj się z nami pod adresem knowledgecenter@kramp.com. Chętnie pomożemy!


Jeśli jesteś klientem Kramp wymienione produkty kupisz na www.kramp.com. Jeśli jesteś klientem detalicznym znajdziesz je w sklepach partnerskich Kramp, w sieci sklepów Grene i na www.grene.pl.

Udostępnij
Zespół redakcyjny

Autorem artykułu jest

Zespół redakcyjnyknowledgecenter@kramp.com