Jak wybrać odpowiedni opryskiwacz? 3 najważniejsze porady

Zespół redakcyjny|3 min. – czas czytania

Dzięki odpowiedniemu opryskiwaczowi i odrobinie cierpliwości możesz wykonać swoją pracę w fachowy sposób. Ale jak wybrać opryskiwacz z szerokiej gamy dostępnych produktów? W tym artykule dzielimy się trzema poradami, które pomogą Ci podjąć właściwą decyzję przy zakupie.


1. Co będziesz opryskiwać?

Po pierwsze pomyśl, czy opryskiwacz, który masz zamiar kupić jest odpowiedni do pracy, którą chcesz wykonać. Zamierzasz opryskać warzywa, krzewy, drzewa, czy może dużą i płaską powierzchnię albo przedmiot, który posiada wiele kątów i krawędzi? Potrzebujesz silnego strumienia, funkcji zamgławiania czy chcesz nałożyć warstwę pianki? Każdy opryskiwacz ma określone zastosowanie. Upewnij się, że produkt, który wybierzesz poradzi sobie z zadaniem.


2. Jaki jest zakres prac, które chcesz wykonać?

Akumulatorowe i spalinowe opryskiwacze plecakowe są specjalnie zaprojektowane tak, aby wykonać za Ciebie ciężką pracę. Zwykłe opryskiwacze ręczne lub plecakowe wymagają ciągłego utrzymywania zwiększonego ciśnienia płynu za pomocą siły mięśni. Nadają się do krótkiej pracy lub małych powierzchni. Jednak co w przypadku, gdy zakres prac jest większy? Wówczas akumulatorowe i spalinowe opryskiwacze w połączeniu z pompą automatyczną zapewnią potrzebne ciśnienie oraz ułatwią i przyspieszą pracę, czyniąc ją przy tym bardziej komfortową.

Porada fachowców: Drugi akumulator zwiększa elastyczność pracy z opryskiwaczem akumulatorowym, co pozwala uniknąć marnowania czasu na ładowanie pojedynczego akumulatora.


3. Jaką substancję zamierzasz zastosować?

Jaki rodzaj substancji będziesz stosować za pomocą opryskiwacza? Przykładowo, nie wszystkie opryskiwacze są odporne na działanie substancji kwaśnych, olejów lub alkalicznych substancji czyszczących. Opryskiwacze przemysłowe są zawsze wyposażone w specjalne uszczelki odporne na działanie olejów i kwasów, zazwyczaj wykonane z vitonu. Materiał ten jest odporny na działanie kwasów i chloru, co pozwala uniknąć nieprzyjemnych niespodzianek. Pamiętaj, aby zapoznać się z opisem technicznym opryskiwacza, nad którym się zastanawiasz.


Dodatkowa porada dotycząca eksploatacji:

Zawsze opróżnij i wyczyść opryskiwacz po wykonanej pracy. Należy od razu przemyć opryskiwacz, tak aby w pompie znajdowała się czysta woda, gdy jest on przechowywany; pozwoli to zapobiec uszkodzeniu sprzętu lub potencjalnym wyciekom. Odporność opryskiwaczy na działanie substancji o odczynie kwaśnym i zasadowym dotyczy sprzętu, gdy jest on w eksploatacji. Nie zawsze ma ona zastosowanie, gdy produkt jest przechowywany.


W naszym sklepie internetowym Kramp znajdziesz szeroką ofertę opryskiwaczy do wszystkich zastosowań. Pamiętaj, że jeśli masz jakiekolwiek pytania dotyczące wyboru odpowiedniego opryskiwacza, możesz skontaktować się ze Specjalistą ds. Produktu Kramp lub przesłać nam wiadomość e-mail na adres knowledgecenter@kramp.com.

Jeśli jesteś klientem hurtowym wymienione produkty kupisz na www.kramp.com, jeśli jesteś klientem detalicznym znajdziesz je w sieci sklepów Powered by Kramp i Grene.

Udostępnij
Zespół redakcyjny

Autorem artykułu jest

Zespół redakcyjnyknowledgecenter@kramp.com