3 tipy pre výber toho správneho postrekovača

Redakčný tím|3 min

S tým správnym postrekovačom a trochou trpezlivosti môžete dosiahnuť profesionálny štandard postreku. Ale ako si vybrať ten správny postrekovač na účel, ktorý potrebujete z toho množstva postrekovačov na trhu? V tomto článku vám dáme tri užitočné tipy ako si vybrať ten správny.

Tip 1: Čo chcete postrekovať?

Prvú vec, ktorú musíte zvážiť je, na čo budete váš postrekovač používať. Potrebujete postrekovať veľké rovné plochy alebo budete striekať predmety s viacerými rohmi a preliačinami? Potrebujete skôr pevný prúd striekania alebo chcete aplikovať rozprášenú hmlu? Každý postrekovač je navrhnutý na iný účel a vy sa musíte uistiť, že účel, na ktorý ho chcete využívať bude ten správny.

Tip 2: Ako dlho plánujete váš postrekovač používať?

Akumulátorové a motorové chrbtové postrekovače sú špecificky navrhnuté tak, aby robili ťažkú prácu za vás. Pri klasických ručných alebo chrbtových postrekovačoch musíte neustále tekutinu ručne tlakovať. To je v poriadku pri práci, ktorá zaberie málo času alebo povrch na postrek nie je príliš veľký. Ale ak sa chystáte na väčšiu plochu potom vám akumulátorový alebo motorový postrekovač v kombinácií s pumpou poskytne postrekovací tlak, ktorý vám uľahčí vašu prácu. Tá bude zároveň rýchlejšie hotová a pohodlnejšia.

Tip od profesionála: Náhradná batéria vám umožní pracovať ešte rýchlejšie, pretože nemusíte čakať, kým sa vám vybitá batéria nabije.

Tip 3: Aké látky chcete vašim postrekovačom aplikovať?

Aké látky a postreky budete používať vo vašom postrekovači? Napríklad nie všetky postrekovače sú vhodné na použitie s kyselinami, olejmi alebo alkalickými prípravkami na čistenie. Priemyselné postrekovače sú vždy vybavené špeciálnymi tesneniami odolnými voči olejom a kyselinám väčšinou vyrobených z vitonu. Tento materiál je taktiež odolný voči kyselinám a chlóru aby vás nič neprekvapilo. Uistite sa, že si prečítate technické informácie o každom postrekovači nad ktorým uvažujete.

Bonus tip na údržbu:

Po každom použití váš postrekovač vyprázdnite a vyčistite. Taktiež ho okamžite prepláchnite aby v ňom bola počas skladovania iba čistá voda, čím predídete jeho poškodeniu, ktoré môže spôsobiť napríklad poškodenie tesnenia vášho postrekovača. Aj keď je váš postrekovač odolný voči rôznym látkam, táto odolnosť sa vzťahuje len na čas používania a nie vždy to platí aj pre jeho skladovanie.

V našom internetovom obchode Kramp ponúkame široký sortiment postrekovačov na širokú škálu použitia. A nezabodnite, pokiaľ mate akékoľvek otázky ohľadom výberu správneho postrekovača, neváhajte nás kontaktovať na info.sk@kramp.com.

Zdieľať
Redakčný tím

Tento článok napísal:

Redakčný tímknowledgecenter@kramp.com