Tri dôvody, prečo sú pracovné rukavice dôležité

Annemiek Dubbe|4 min

Pracovný úraz najčastejšie spôsobuje vážne poranenie rúk. Ostré časti nástrojov a dielov spôsobujú rezné rany alebo oderky a chemikálie často spôsobujú popáleniny. Zachytenie medzi stroj alebo iný predmet môže viesť ešte k vážnejším poraneniam. Pracujte bezpečne, aby ste si neporanili vaše ruky! Pozrite si tri najčastejšie dôvody, prečo sú pracovné rukavice také dôležité.

1. dôvod: Vyhýbajte sa rezným ranám
Pracujete s kovmi, sklom alebo iným ostrým materiálom? Pre prácu s vysokým rizikom porezania existujú pracovné rukavice odolne voči prerezaniu. Chránia pred ostrými časťami nástrojov, s ktorými pracujete, alebo pred ostrými hranami predmetov používaných v sklárskom, kovoobrábacom alebo oceliarskom priemysle. Tieto rukavice môžeme rozdeliť do niekoľkých skupín: štandardne, stredne alebo vysoko odolné voči prerezaniu. Inak povedané trieda A až F.

Tip: sledujte vývoj. Používate zastaralé rukavice alebo už niekoľko rokov kupujete rovnaký typ? Potom vám odporúčame preveriť si či vaše súčasné pracovné rukavice spĺňajú aj súčasné normy. Vývoj v oblasti pracovných rukavíc a ochrany pri práci rýchlo napreduje, takže odolnejšie a pevnejšie rukavice jednoducho nájdete v našom internetovom obchode

2. dôvod: Chráňte sa pred chemikáliami 
Pracujete s chemikáliami? V takom prípade musíte dodržiavať predpisy a zákony pretože tu je používanie rukavíc povinné! Chemicky odolné rukavice musia zabrániť bolestivým popáleninám pri práci s chemikáliami, rozpúšťadlami a podobne nebezpečnými látkami. Pri výbere správnych chemicky odolných rukavíc venujte pozornosť miere prieniku nebezpečných látok cez rukavicu. Rukavice vyrobené z PVC alebo dokonca z nitrilu obsahujú silné organické rozpúšťadlá.

3. dôvod: Práca pri rôznych teplotách 
Pracujete s veľmi vysokými alebo nízkymi teplotami? Alebo pracujete v prevažnej miere vonku, kde sa stretávate s chladom, dažďom alebo inými poveternostnými podmienkami? Špeciálne teplu odolné rukavice ponúkajú možnosť práce v extrémnych teplotách, kde chránia ruky voči sálavému alebo kontaktnému teplu. Taktiež existujú pracovné rukavice odolné voči chladu. Tieto rukavice obsahujú kvalitné tepelno izolačné vrstvy a preto chránia ruky pred rizikom spojeným s nízkymi teplotami.

Zaujal vás náš článok?

Pracujete v poľnohospodárstve alebo v spracovateľskom priemysle? Potom sú pracovné rukavice špeciálne navrhnuté pre vašu prácu nevyhnutnosťou. Okrem ochrany a prevencie vážnych poranení vám môžu vašu prácu taktiež zjednodušiť.

Pozrite si našu kompletnú ponuku pracovných rukavíc v našom internetovom obchode! Potrebujete vedieť viac informácií o rôznych typoch pracovných rukavíc? Pozrite si ďaľšie pripravované články v našom Vedomostnom centre alebo kontaktujte nášho produktového špecialistu.

Zdieľať
Annemiek Dubbe

Tento článok napísal:

Annemiek Dubbeknowledgecenter@kramp.com