Ušetrite peniaze s novou MULTIVOLT batériou: Jedna batéria pre 18-voltové a 36-voltové elektrické náradie!

Redakčný tím|7 min

Napätie batérie určuje, koľko energie môže náradie dodať v konkrétnom okamihu. Čím vyššie je napätie, tým výkonnejšie môže byť náradie. Náradie napájané z batérie je často obmedzené na jednu úroveň napätia – táto úroveň však nemusí byť nevyhnutne rovnaká pre všetky vaše nástroje. Potreba iného typu batérie pre každé náradie je, povedzme si úprimne, nepríjemnosť. Všetko čo potrebujete je vhodná batéria, ktorá z vášho náradia dostane maximálny výkon: jedna batéria pre 18-voltové aj 36-voltové náradie!

Ako môže jedna batéria dodať dve rôzne napätia?

Odpoveď je v MULTIVOLT batérii od HiKOKI. Použitá technológia umožňuje použiť 36-voltové batérie v 18-voltovom náradí a naopak. Po vložení do nástroja batéria rozpozná, koľko voltov je potrebné dodať do zariadenia.

Aké výhody majú MULTIVOLT batérie?

  • Už nepotrebujete žiadny iný typ batérie. Pomocou jednej batérie môžete obsluhovať 18-voltové aj 36-voltové náradie. To znamená, že okamžite ušetríte, nakoľko nie je potrebné kupovať dva rôzne druhy batérií.
  • Je to bezpečnejšie. Môžete pracovať bez kábla a len s jedným typom batérie. Už nie ste odkázaní na množstvo rôznych batérií na vašom pracovisku a obávať sa tak množstva káblov na vašom pracovisku.
  • Vychutnajte si zvýšenú flexibilitu, pretože napájanie zo siete nie je dostupné všade. To platí aj pre priestory, kde nie je dovolené používať viac ako 42 voltov. Toto je ideálna situácia na použitie MULTIVOLT.
  • Indikátor na batérii ukazuje zostávajúce nabitie, takže vždy viete, koľko energie vám ešte zostáva.
  • Vyššie napätie znižuje zaťaženie náradia aj akumulátora pri intenzívnom používaní, zatiaľ čo integrovaný chladiaci systém pre nabíjanie zaisťuje dlhú životnosť náradia aj akumulátora. To má pozitívny vplyv na kapacitu batérie a umožňuje jej mať plnú kapacitu po dlhšiu dobu.

Ako dlho vydrží jedna MULTIVOLT batéria?

Skvelá správa! Batériu MULTIVOLT je možné dobiť až 1500-krát. Samozrejme, je ťažké povedať, ako rýchlo sa batéria zakaždým vybije, pretože to závisí od typu batérie, typu náradia a intenzity používania. Kapacita batérie určuje, ako dlho s ňou môžete pracovať, kým ju budete musieť znova nabiť. Kapacita je vyjadrená v ampéroch za hodinu (Ah). Pri použití v 18-voltovom náradí má akumulátor dvojnásobnú kapacitu ako v 36-voltovom náradí. Všetko je celkom logické. Čím viac energie míňate, tým väčšia je spotreba batérie. A ak potrebujete batériu dobiť, zaberie vám to len 32 minút času.

Ako flexibilne môžete pracovať?

Veľmi flexibilne! MULTIVOLT sa hodí do širokej škály nástrojov HiKOKI, vrátane všetkých 18-voltových nástrojov od HiKOKI a nových 36-voltových nástrojov. Hodí sa aj do starého produktového radu Hitachi s 18-voltovými posuvnými batériami, čo je ďalšia veľká výhoda. Ak máte „starú“ batériu Hitachi alebo HiKOKI, môžete aj naďalej používať svoju súčasnú nabíjačku batérií.

A ak chcete byť ešte flexibilnejší, môžete si objednať dvojité balenie alebo booster pack. Týmto spôsobom môžete vždy nabíjať jednu batériu, kým používate prvú.

Ako to je pri skutočnej práci?

MULTIVOLT možno použiť v akejkoľvek situácii, vďaka čomu je skutočným multi-talentom! Aj keď je potrebný vysoký výstupný výkon, už sa nemusíte spoliehať na napájanie zo siete, čo vám poskytuje maximálnu flexibilitu a šetrí čas a nepohodlie spojené s predlžovacími káblami. Pozrite si akumulátory BSL36A18 a  BSL36B18 pre viac informácií.

Zdieľať
Redakčný tím

Tento článok napísal:

Redakčný tímknowledgecenter@kramp.com