Prečo by trampolína nemala chýbať ani vo vašej záhrade

Firdaouss Amchich|4 min

Slnečné dni a skvelé počasie je vhodné na to aby sa deti hrali vonku na čerstvom vzduchu. Nemáte však toľko času byť neustále s nimi? To vôbec nevadí, pretože máte veľa možností ako svoje ratolesti na záhrade zabaviť. V predošlom článku sme vám ukázali 5 dôvodov, prečo je šliapací traktor vždy dokonalým darčekom. V tomto článku vám povieme prečo by práve trampolína nemala chýbať ani vo vašej záhrade.

Popularita trampolín stále narastá. Nie je však zábavou iba pre deti. Aj dospelí nájdu v skákaní na trampolíne hneď niekoľko benefitov. Tu je pár základných zdravotných benefitov:

  • Trénujete všetky skupiny svalov
  • Zlepšujete svoju kondíciu
  • Vaše telo bude viac flexibilné
  • Budete mať viac energie

Trénujete všetky skupiny svalov
Keď skáčete na trampolíne netrénujete len vaše nohy, ale aj ruky, brucho a chrbtové svaly. Znamená to, že pracujete s celým telom. Uvidíte, že po skákaní na trampolíne budete cítiť svaly, ktoré ste ani nevedeli, že máte. Telocvične organizujú skupinové hodiny pre deti aj dospelých stále častejšie, pretože skákanie na trampolíne je veľmi efektívne.

Zlepšíte svoju kondíciu
Spolu s trénovaním svalov sa taktiež zlepšuje kondícia vás aj vašich detí. Uvidíte, že po skákaní na trampolíne sa vaša kondícia zlepší. Vedľajším účinkom pre dospelých je, že za pol hodinu behu, v závislosti od vašej váhy, spálite 180 kalórií. Ale ak skáčete na trampolíne, v závislosti na vašej váhe, spálite až 200 kalórií.

Vaše telo bude viac flexibilné
Pretože sa vaše svaly skákaním na trampolíne predlžujú, automaticky to znamená, že sa časom stanete viac flexibilní. Skákanie tiež veľmi pomáha pri bolestiach svalov.

Budete mať viac energie
Dospelým skákanie na trampolíne dodáva energiu. U detí to funguje inak, tie majú energie nadbytok a skákanie na trampolíne je skvelým spôsobom kde si ju vedia vybiť.

Ktorú trampolínu si však vybrať?

Po prečítaní týchto benefitov sme si istí, že teraz potrebujete vedieť, ktorá trampolína by bola vhodná pre vás a vašu rodinu. Najskôr si rozmyslite, či chcete prízemnú alebo zapustenú trampolínu, alebo trampolínu na nožičkách. Mali by ste ale vziať do úvahy aj nasledujúce dva body.

Umiestnenie trampolíny
Premyslite si, kde chcete trampolínu umiestniť. To závisí na tom, či chcete trampolínu používať po celý rok alebo ju chcete po letnej sezóne zazimovať. Trampolína taktiež ovplyvní vzhľad vašej záhrady. Chcete aby trampolína bola jej súčasťou? V takom prípade zvoľte prízemnú alebo zapustenú trampolínu. Ak však nechcete mať trampolínu v záhrade po celý rok, zvoľte trampolínu na nožičkách.

Iba začínate alebo ste už na trampolíne skúsený?
Prízemná trampolína má malý 20 centimetrový schodík a zapustená trampolína nemá schodík žiaden. Obe sú preto ideálne pre deti, ktoré so skákaním ešte len začínajú. Rozmýšľate nad trampolínou na nožičkách? Majte na pamäti, že vo všeobecnosti majú väčšiu nosnosť a deti na nej môžu skákať vyššie. Preto je nevyhnutné aby okolo trampolíny bola ochranná sieť, ktorú môžete kúpiť aj na prízemnú trampolínu a urobiť tak skákanie ešte bezpečnejšie. Existuje však viacero ochranných prvkov, vďaka ktorým môže byť skákanie ešte bezpečnejšie.

Prehľad trampolín, ktoré môžete nájsť v našom internetovom obchode Kramp

Prízemné trampolíny

Trampolíny na nožičkách
Začiatočník


Prízemná EXIT Silhouette

EXIT Silhouette
Pokročilý


EXIT InTerra, EXIT Supreme

EXIT Elegant, EXIT PeakPro

A nakoniec sú aj trampolíny, na ktorých môžu skákať začiatočníci aj pokročilí, nemusíte kupovať dve trampolíny. EXIT InTerra, ktorá je zapustená a EXIT Elegant, kruhová trampolína na nožičkách. Trampolíny na nožičkách sú vyššie no dostanete sa na ňu jednoducho pomocou schodíkov.

Ak máte viac otázok o trampolínach, a neviete ktorá je tá správna pre vašu rodinu, kontaktujte našich produktových špecialistov na info.sk@kramp.com

Zdieľať
Firdaouss Amchich

Tento článok napísal:

Firdaouss Amchichknowledgecenter@kramp.com